• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Байден і бойові комарі: у Росії видали новий фейк про біолабораторії США в Україні

У Міністерстві оборони РФ поширили новий фейк про американську біолабораторію в Харківській області, яка вивчає інфікування комарів вірусами для подальшого зараження людей

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Міноборони РФ, повідомляє "ДС".

За даними російського відомства, під час так званої "спецоперації" у н.п. Сороківка Харківської області нібито було виявлено американську біолабораторію, яка офіційно значилася компанією з виробництва харчових добавок.

"Метою проекту є вивчення вірусів, здатних інфікувати комарів роду Aedes. Відповідно до технічного завдання, вірусний препарат був напрацьований інститутом у Києві та доставлений до США для проведення польових аеробіологічних досліджень. Інтерес американських замовників до комарів цього виду, які є переносниками трансмісивних інфекцій таких, як лихоманка денге, Зіка, жовта лихоманка, невипадковий", — стверджують у Міноборони РФ.

За їхніми даними, з 2015 року на окупованих територіях Донецької та Луганської областей "було зафіксовано численні випадки інфекційних захворювань", зокрема, туляремії. А з 2017 року до теперішнього часу у 12 областях України, де нібито діють біолабораторії США, було зафіксовано кілька десятків спалахів гепатиту А.

У Росії стверджують, що американці неодноразово використовували провокування епідемій за допомогою комарів на Кубі.

У фінансуванні біолабораторій Міноборони Росії звинуватило сина чинного президента США Хантера Байдена.

"Хантер Байден відіграв важливу роль у створенні фінансової можливості проведення робіт з патогенами на території України... Крім того, фінансування з недержавних джерел, таких як фонд Байдена, дозволяє Пентагону не звітувати перед Сенатським комітетом з бюджету про цілі та результати військово-біологічних досліджень на Україні", — стверджують у РФ.

Як повідомляла "ДС", раніше в Міноборони Росії заявляли, що нібито США проводять експерименти над пацієнтами психіатричної лікарні у Харківській області.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua