• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Байден у зверненні до нації заговорив про "загрозу американській демократії" (ВІДЕО)

Президент США Джо Байден напередодні проміжних виборів до Конгресу заявив про "загрозу американській демократії"

Джо Байден
Джо Байден / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні CNN, передає "ДС".

За словами американського лідера, причиною таких загроз є "бажання шанувальників конспірологічних теорій потрапити до влади". Такими він вважає тих американців, які підтримують ідею "викраденої перемоги" на президентських виборах 2020 року.

"Є кандидати, які балотуються на будь-які посади в Америці… які не погоджуються прийняти результати виборів, на яких вони беруть участь", — сказав Байден.

У 21-хвилинній промові він розкритикував свого попередника Дональда Трампа за "продовження неправдивих заяв про фальсифіковані президентські вибори 2020 року", заявивши, що це "підживило небезпечне зростання політичного насильства та залякування виборців за останні два роки".

"Це залякування, це насильство проти демократів, республіканців і безпартійних чиновників, які просто виконують свою роботу, є наслідком брехні, розказаної заради влади та прибутку; брехні про змову і злий намір; брехні, що повторюється знову і знову, щоб породити цикл гніву, ненависті, уїдливості та навіть насильства. Ми повинні протистояти цій брехні правдою, від цього залежить саме майбутнє нашої нації. Американська демократія під загрозою, тому що переможений колишній президент відмовляється прийняти волю народу", — заявив Байден.

Окрім ширших тем, президент США запропонував американцям уважно стежити за двома можливими майбутніми подіями.

Так, він випустив попередження про те, що, "можливо, десятки республіканських чиновників і активістів намагатимуться зірвати голосування у вівторок".

Як відзначають експерти, це був знайомий тон президента, який раніше попереджав про загрози демократії. Але оскільки до проміжних виборів залишилися лічені дні, він набув різкішої ноти.

Зазначимо, 8 листопада у США відбудуться проміжні вибори, які в останні десятиліття майже завжди приносять успіх опозиційній партії, втім наразі в опозиції перебувають республіканці, успіх яким обіцяє не лише ця закономірність, а й опитування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua