• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

"Берізка" повертається: у Росії з'являться магазини лише для іноземних дипломатів

Уряд Росії затвердив постанову, згідно з якою в Москві та Санкт-Петербурзі відкриються два магазини безмитної торгівлі для співробітників іноземних дипломатичних місій, міжнародних компаній та членів їх сімей

Магазин "Берізка! в СРСР"
Магазин "Берізка! в СРСР" / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Згідно з постановою, ціни в магазинах будуть вказані в рублях, доларах і євро, передає "ДС".

Купити можна буде товари, щодо яких діє процедура безмитної торгівлі: алкоголь, тютюнові вироби, парфумерія та косметику, прикраси, смартфони та годинники. Відвідувачі будуть зобов'язані підтвердити свій статус на вході до магазину, надавши документи.

У ухвалі сказано, що магазини можуть розпочати роботу наприкінці серпня, їхніми власниками буде російська компанія, співзасновником якої стане "Головне виробничо-комерційне управління з обслуговування дипломатичного корпусу при Міністерстві закордонних справ Російської Федерації".

Росіянам ця ініціатива нагадала про елітну торговельну мережу магазинів "Берізка", яка функціонувала в СРСР.

Магазини торгували недоступними простому радянському громадянину дефіцитними промисловими товарами та продуктами харчування. Вони спочатку приймали як платіжні кошти лише іноземну валюту, відповідно, їхніми клієнтами були лише іноземці. Громадянам СРСР за зберігання валюти загрожували тривалі тюремні терміни.

Згодом до магазинів "допустили" радянських громадян, які працюють за кордоном. Вони замість зарплати отримували чеки Зовнішпосилторгу та Зовнішторгбанку, якими можна було розплачуватися у "Берізках". Ці чеки мали величезний попит у великих містах СРСР, їх купували з рук за ціною, що значно перевищує номінал.

Наприклад, у "Берізках" продавалися імпортні магнітофони, які значно перевершували за якістю радянські, або дефіцитні продукти, які привозилися з-за кордону.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua