• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Берлін прийме рішення по літакам для України протягов двох тижнів

Уряд Німеччини визначиться щодо питання поставки Україні сучасних винищувачів протягом наступних двох тижнів. Однак постачання далекобійних ракет Taurus не розглядається

Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомляє "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

"Ми якраз зараз перебуваємо у фазі переосмислення та перевіряємо, що можливо, і що ми хочемо і можемо зробити. І думаю, ми визначимося протягом найближчих двох тижнів", — сказав він.

Водночас міністр відкинув можливість отримання Києвом далекобійних крилатих ракет Taurus у найближчій перспективі. "На даний момент ні. І ми насправді не думаємо робити цього", — сказав він.

Відповідаючи на запитання про побоювання використання Україною німецької зброї на території РФ, Пісторіус зазначив, що міжнародне право дозволяє робити це з метою самооборони. При цьому він додав, що Берлін, як і Вашингтон, завжди підкреслював, що не хотів би використання своєї зброї на території Росії. Водночас міністр запевнив, що "цілковито довіряє українським партнерам", вони є "надійними".

За словами Пісторіуса, Німеччині належить переосмислити свою політику останніх десятиліть. "Німецьке суспільство, німецька політика дійсно змінили думку. Якби мені два роки тому хтось сказав, що Німеччина поставить важкі озброєння на три-п'ять мільярдів євро, я би не повірив", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", експерт з питань оборони, депутат Бундестагу ФРН Олександр Мюллер заявив, що Німеччина має надати Україні ракети Taurus із дальністю польоту до 500 км.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua