• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Берлін запровадив заборону на російські та українські прапори 8 та 9 травня

Поліція Берліна заборонила демонструвати російські та українські прапори біля радянських меморіалів у Трептові, Тіргартені та Шенхольцер-Хайді на 8 та 9 травня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Berliner Morgenpost, передає "ДС".

Ці два дні відзначають 78-ту річницю закінчення Другої світової війни в Європі. З метою забезпечення "гідного вшанування пам'яті загиблих воїнів тодішньої радянської армії" навколо трьох меморіалів також заборонено виконання маршів і військових пісень, повідомила в п'ятницю поліція.

Заборонено також "виголошувати гасла, які у зв'язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті як схвалення, прославляння або героїзація війни в Україні".

У виданні нагадали, що подібна заборона на прапори вже існувала торік і викликала багато критики з українського боку, зокрема від тодішнього посла України в Німеччині Андрія Мельника.

Згідно з власною заявою Сенату, він хотів забезпечити, щоб вшанування пам'яті жертв Другої світової війни не було затьмарене можливими конфліктами у зв'язку з нинішньою війною в Україні.

Поліція у своїй заяві в п'ятницю висловила аналогічні аргументи: "Акт пам'яті та поваги до цих пам'ятників і меморіалів має бути збережений і на тлі триваючої російсько-української війни. Ця війна не повинна виходити за рамки демократичного дискурсу в Берліні, особливо з огляду на символічну дату", — йдеться в заяві.

При цьому заборони не поширюються на дипломатів і ветеранів Другої світової війни.

Як писала "ДС", депутати Верховної Ради на саміті Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) в Анкарі спробували зірвати виступ російської делегації, а пізніше побилися в кулуарах із представниками РФ через їхню провокаційну поведінку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua