• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Блінкен та Боррель обговорили нарощення російських військ на кордоні з Україною

Держсекретар США Ентоні Блінкен і глава європейської дипломатії Жозеп Боррель обговорили нарощування військових сил Росії навколо України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленнях на сайті Ради ЄС та Європейської Ради і Держдепу США, передає "ДС".

Блінкен і Боррель підтвердили підтримку Європейським Союзом і США суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України і наголосили на необхідності деескалації та повного виконання Мінських домовленостей Росією.

Вони підкреслили, що будь-яка подальша військова агресія проти України "матиме масові наслідки" і "призведе до жорсткої реакції".

Також обговорили двосторонні та багатосторонні дипломатичні відносини після пропозицій, представлених Російською Федерацією щодо її поглядів на домовленості про безпеку в Європі.

Вони наголосили на тривалому партнерстві Сполучених Штатів і ЄС та спільних зобов’язаннях щодо трансатлантичної безпеки і протистояння спільним викликам безпеки.

Нагадаємо, востаннє держсекретар США Ентоні Блінкен та верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель обговорили ескалацію на українському кордоні, яку провокує Росія, 23 грудня.

Нещодавно, 7 січня, телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, під час якої обговорювалися питання забезпечення безпеки України, провів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua