• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Блокада портів України: Єгипет розірвав контракт на постачання українського зерна

Влада Єгипту розірвали контракт з Україною на постачання зерна. Каїр забронював всього 240 тисяч тонн української пшениці

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, передає "ДС".

Відзначається, що зерно повинні були поставити в лютому і березні, але його не відвантажили через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. При цьому куплена Єгиптом пшениця не змогла покинути українські порти — один суховантаж застряг в порту, а чотири інших ще необхідно завантажити.

Повідомляється, що Генеральне управління Єгипту з постачання товарів зняло з торгових компаній Nibulon і Inerco від зобов'язань попри те, що в контрактах немає пункту про форс-мажор.

Варто зазначити, що Єгипет є найбільшим у світі імпортером пшениці. Країна залежала від постачання українського зерна. З 24 лютого влада намагається диверсифікувати постачання пшениці, купивши в липні більше мільйона тонн через тендери та прямі закупівлі.

Нагадаємо, 24 липня голова МЗС РФ Сергій Лавров відвідав Єгипет, де заявив, що Росія розраховує, що ООН сприятиме скасування антиросійських санкцій. Він знову намагався нав'язати наратив, що в продовольчій кризі винен захід, а не війна в Україні, яку розв'язала Росія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua