• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Болгарія подає до суду на "Газпром" за припинення поставок газу

Міненерго Болгарії готує арбітражний позов до Російської державної газової компанії "Газпром" за припинення поставок газу в квітні 2022 року

РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки міністра енергетики уряду Россен Христов, передає "ДС" із посиланням на Euractiv.com.

Нагадаємо, що Болгарія і Польща стали першими державами-членами ЄС, які постраждали від припинення поставок газу з Росії після того, як відмовилися платити в російських рублях в порушення контрактів, номінованих в доларах.

Уряд Румена Радева довгий час намагався домовитися про відновлення поставок, у зв'язку з чим Міжнародний арбітражний юрист методі Байкушев розкритикував уряд Болгарії за його пасивність по відношенню до "Газпрому" і попередив, що Росія може використовувати справу про гібридну операцію для дестабілізації нового прозахідного уряду.

"Мене турбує, що одна з атак на новий уряд може виходити від "Газпром експорту", який (в першу чергу) пред'явить позов Болгарії. Очевидно, що у Російської Федерації немає проблем з проведенням цієї гібридної операції, незалежно від того, чи програють таку справу", — зазначив адвокат.

Росія могла б використовувати судовий процес як гібридну атаку на Болгарію, тому що проросійські голоси могли б піднести його як ризик, що виходить від прозахідних політиків, які відмовилися платити за путінський газ в рублях, вважають у виданні.

Як писала "ДС", 27 квітня 2022 року російський монополіст "Газпром" повністю зупинив постачання газу компаніям "Булгаргаз" (Болгарія) та PGNiG (Польща) через неоплату в рублях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua