• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Боррель нагадав Кремлю, що готовність НАТО до переговорів не гарантує поступок

Низка пропозицій Росії щодо так званих "гарантій безпеки" суперечать базовим принципам Гельсінського Заключного акту 1975 року. А це означає, що готовність до переговорів не гарантує прийняття пропозицій

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму блозі високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Декілька російських пропозицій несумісні з основоположними принципами європейської безпеки, зокрема, із Гельсінським Заключним актом від 1975 року. Діалог з Росією під час зустрічі Ради НАТО-Росія не означає погодження на російські пропозиції, але натомість пропонує платформу для дипломатичного обговорення у відповідності до наших безпекових інтересів та на підтвердження фундаментальних принципів європейської безпеки й стабільності. Наприклад, можуть бути корисними пропозиції про створення механізмів кризового менеджменту", — зазначив Боррель.

Він наголосив, що на додачу до дискусії між НАТО та Росією особливе місце в обговоренні питань європейської безпеки має зайняти ОБСЄ. Ця організація спеціально була створена для того, щоб вирішувати ситуації, що начебто складається зараз, і має відповідні органи для початку змістовного діалогу.

"Дискусії щодо європейської безпеки мають відбуватися за передумови конструктивного залучення Росії до вирішення регіональних безпекових проблем у вже існуючих відповідних форматах", — підкреслив високий представник ЄС.

Нагадаємо, 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого Росія пропонує країнам НАТО зобов'язатися не приймати Україну та інші східноєвропейські держави до Альянсу, а також відмовитись від будь-якої військової діяльності на території України та інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

У Росії заявили, що готові обговорювати "гарантії безпеки" виключно зі США та вважають, що залучення інших країн позбавить переговори сенсу. Штати у відповідь заявили, що готові вступати в переговори лише разом із європейськими союзниками та партнерами.

МЗС РФ заявило, що Кремль не йтиме на поступки в переговорах з Вашингтоном щодо офіційних гарантій того, що НАТО не розширюватиметься на Схід.

Напередодні переговорів із Росією чиновники в США готові внести зміни щодо стратегічних позицій США в Європі, але водночас вони пригрозили РФ наджорсткими санкціями у разі вторгнення в Україну.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua