• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Борель відповів на бажання Кремля обговорювати гарантії безпеки лише зі США

Європейський Союз має брати участь у переговорах щодо гарантій безпеки в Європі та інших подібних переговорах

Реклама на dsnews.ua

Про це у своїй колонці написав високий представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"ЄС, звісно ж, повинен бути за столом будь-якого обговорення архітектури європейської безпеки. У цю п'ятницю МЗС Росії опублікувало проект пропозиції щодо гарантій безпеки між Росією та США, а також європейськими членами НАТО. Зрозуміло, що ЄС має бути невід'ємною частиною таких дискусій", — Заявив він.

Глава європейської дипломатії зазначив, що Гельсінська угода та Паризька хартія запропонували основні принципи, на основі яких можна було будувати європейську безпеку протягом останніх 50 років.

"ОБСЄ, зокрема, пропонує механізми та правила, які залишаються наріжним камінням будь-якої взаємодії з Росією", — додав Боррель.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого Росія пропонує країнам НАТО зобов'язатися не приймати Україну та інші східноєвропейські держави до Альянсу, а також відмовитись від будь-якої військової діяльності на території України та інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

Сполучені Штати Америки заявили, що ознайомилися з пропозиціями Росії щодо так званих "гарантій безпеки", але готові вступати в переговори лише разом із європейськими союзниками та партнерами.

У Росії заявили, що готові обговорювати "гарантії безпеки" виключно зі США та вважають, що залучення інших країн позбавить переговори сенсу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua