• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Британія надасть юридичну підтримку у створенні спецтрибуналу для Росії, — The Guardian

Британія запропонувала юридичну підтримку Україні для створення трибуналу, який притягне російське цивільне та військове керівництво, зокрема президента Владіміра Путіна, до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє британська газета The Guardian, передає "ДС".

Кампанію зі створення спеціалізованого суду очолили британський адвокат Філіп Сендс та колишній прем'єр-міністр Ґордон Браун.

Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що воєнні злочини Росії не мають залишитися безкарними. Саме тому Британія прийняла запрошення України приєднатися до створення трибуналу, запропонувавши юридичний досвід.

Джеффрі Найс, головний обвинувач на процесі над Слободаном Мілошевичем, сказав: "Я твердо вірю, що все, що робиться з погляду відповідальності, мають робити українці, в Україні, українською та російською мовами".

За його словами, міжнародні експерти можуть порадити, але не варто дозволяти їм керувати процесом. Найс наголосив, що це допоможе Україні уникнути потенційного міжнародного тиску під час ухвалення будь-яких рішень, пов'язаних із судовими процесами. 

Нагадаємо, Європейський парламент 19 січня більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності всіх, хто винний у злочині агресії проти України.

Раніше Україна виступила з ініціативою створення міжнародного спеціального трибуналу, який притягне до кримінальної відповідальності керівництво Росії за скоєння злочину агресії проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua