• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Британія пообіцяла підтримку МКС після видачі ордера на арешт Путіна

Велика Британія сприятиме Міжнародному кримінальному суду в його розслідуваннях для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепрем’єр-міністр, мініcтр юстиції Великої Британії Домінік Рааб, передає "ДС".

У коментарі для британських ЗМІ Рааб припустив, що розслідування воєнних злочинів Росії буде тривалим, але те ж говорили й про Югославію та Руанду, "і багато з відповідальних опинились на лаві підсудних".

"Гадаю, в короткостроковій перспективі Путіну буде дуже важко подорожувати світом, бо багато країн є членами МКС і мають зобов’язання арештувати його", – наголосив британський міністр.

На його думку, для Міжнародного кримінального суду наразі важлива підтримка роботи з боку держав-членів – насамперед судово-медичну, розслідувальну й технічну, "і саме це робимо ми в Лондоні, з нашими колегами й партнерами".

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера є рішенням, з якого почнеться історична відповідальність.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував рішення МКС про видачу ордера на арешт президента РФ словами "Колеса правосуддя обертаються".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua