• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Британія та ЄС ігноруватимуть Лаврова на G20: спільного фото не буде

Велика Британія та Євросоюз бойкотуватимуть виступи міністра закордонних справ РФ Сергєя Лаврова на саміті "Великої двадцятки" і закликатимуть до цього союзників. Крім того, через пристуність Лаврова світові лідери відмовились від спільного фото

Реклама на dsnews.ua

Про це виданню The Telegraph cказали співрозмовники в Лондоні й Брюсселі, передає "ДС".

"Ми намагаємося працювати з партнерами, аби дуже, дуже, дуже твердо показати, що міжнародне співтовариство думає про всі ці злочини, звірства і незаконні дії Росії", – сказав представник зовнішньополітичної служби ЄС на умовах анонімності.

Зокрема британські та європейські дипломати будуть бойкотувати виступи Лаврова, а також уникати зустрічей із ним. "Як і раніше, Лавров почує, наскільки ізольована Росія", – додало джерело в ЄС.

Європейські співрозмовники The Telegraph наголосили, що не прагнуть підштовхувати Україну до мирних переговорів: вони мають відбуватися на умовах, прийнятних для України.

"Завтра в Україні буде мир, якщо Росія припинить війну, але не буде України, якщо Україна припинить війну. Зараз не час для війни, але ми чітко усвідомлюємо, що нічого щодо України не може бути зроблено без України", – пояснив європейський співрозмовник.

У ЄС і Британії побоюються щодо спільної заяви, яка має бути ухвалена за підсумками саміту "Групи двадцяти". Китай і Росія можуть спільно пом’якшити її настільки, що та не матиме сенсу.

"Наразі ми працюємо над тим, які формулювання будуть прийнятними для всіх, але є обмеження щодо формулювань, які ми можемо прийняти", – попередив співрозмовник The Telegraph.

Крім того, як пише The Guardian, світові лідери не візьмуть участь в офіційному "сімейному фото" під час зустрічі на саміті G20 на Балі наступного тижня через загальний дискомфорт у зв'язку з присутністю Росії на саміті.

Світові лідери традиційно стають разом для фотографування на початку самітів, що є джерелом цікавої динаміки, коли лідери спілкуються і вітають один одного на публіці.

Але на саміті в Індонезії, який розпочнеться наступного вівторка, фотографій не буде, попри те що президент Росії Владімір Путін заявив, що не буде на ньому присутній.

Натомість буде присутній глава МЗС Сєргєй Лавров. Він влаштував драматичні сцени на попередніх самітах, залишивши зустріч міністрів закордонних справ після того, як заявив своїм колегам, що вторгнення Росії в Україну не є причиною глобальної голодної кризи і що санкції, спрямовані на ізоляцію Росії, є рівносильними оголошенню війни.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що президент РФ Владімір Путін не приїде на саміт G20 на Балі. Росію в онлайн-форматі представить міністр закордонних справ Сєргєй Лавров.

Згодом у Кремлі повідомили, що Путін не планує брати участь у саміті країн "Великої двадцятки" у жодному з форматів.

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G20, який відбудеться на Балі в Індонезії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua