• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Британія викликала "на килим" посла Китаю через загострення ситуації навколо Тайваню

Глава МЗС Британії Ліз Трасс доручила викликати в міністерство посла Китаю для пояснення "агресивної та широкомасштабної ескалації", яку Пекін здійснює щодо Тайваню

Посольство Китаю у Британії
Посольство Китаю у Британії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МЗС Великої Британії, повідомляє "ДС".

Трас, яка обійняла агресивну позицію щодо Пекіну на посаді міністра закордонних справ і тепер є фаворитом на посаду прем'єр-міністра, заявила, що Британія та партнери "рішуче засудили ескалацію Китаю в регіоні навколо Тайваню, як видно з нашої нещодавньої заяви G7".

"Я доручила офіційним особам викликати посла Китаю для пояснення дій його країни. В останні місяці ми спостерігаємо дедалі більш агресивну поведінку та риторику Пекіна, яка загрожує миру та стабільності в регіоні", — заявила Ліз Трасс.

Сполучене Королівство закликає Китай вирішувати будь-які розбіжності мирними засобами, без загрози чи застосування сили чи примусу, додала вона.

Як писала "ДС", Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що викликало європейських дипломатів, щоб висловити їм протест у зв'язку із заявою G7 та ЄС з критикою військових навчань Китаю навколо Тайваню.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua