• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Британська розвідка пояснила, що стоїть за заявами Лаврова про "розширення географії" війни

Британська розвідка вважає, що глава МЗС РФ Сєргєй Лавров заговорив про "розширення географії" війни через підготовку Росією ґрунту для проведення нових "референдумів" за межами Луганщини та Донеччини

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розвідувальному огляді британського міністерства оборони, передає "ДС".

20 липня Лавров заявив, що Росія розширила масштаби своєї "спеціальної операції" за межі самопроголошених псевдореспублік у окремих районах Луганщини і Донеччини.

Лавров сказав, що "операція" наразі включає нові додаткові райони, у тому числі Херсонської та Запорізької областей, через те, що західні країни постачають Україні зброю більшої дальності.

"Це майже напевно неправда. Росія не розширила свою війну; збереження довгострокового контролю за цими районами майже напевно було початковою метою вторгнення", — заявила британська розвідка.

Росія вторглася в ці райони в лютому, і окупаційна влада публічно обговорює перспективи проведення так званих "референдумів" на цих територіях як мінімум із середини березня, наголошується в огляді.

"Існує реальна можливість того, що Лавров зробив ці коментарі, щоб підготувати ґрунт для проведення референдумів на окупованих територіях за межами Луганщини та Донеччини", — вважає британська розвідка.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Російської Федерації Сєргєй Лавров заявив, що "географічні завдання" війни змінилися через постачання західних озброєнь в Україну та пригрозив захопленням нових територій у разі постачання Україні далекобійної зброї.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua