• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

"Бряцають" ядерною зброєю: Росія влаштує навчання стратегічних комплексів "Ярс"

Російські ракетні війська стратегічного призначення (РВСН) влаштують навчання із залученням автономних пускових установок стратегічних комплексів "Ярс"

Стратегічний комплекс "Ярс"
Стратегічний комплекс "Ярс"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство оборони РФ, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс.

"В Іванівській області автономні пускові установки рухомого ґрунтового ракетного комплексу "Ярс" Тейковського з'єднання РВСП здійснюють інтенсивні маневрені дії на маршрутах бойового патрулювання в рамках навчань", — пишуть в "оборонному" відомстві РФ.

Міноборони країни-агресора також повідомляє, що на навчання залучено близько 1 тисячі військовослужбовців, задіяно понад 100 одиниць техніки.

"Стратегічні ракетники відпрацьовують питання виведення ракетних комплексів на польові позиції, здійснення маршів протяжністю до 100 км, розосередження агрегатів зі зміною польових позицій, їхнього інженерного обладнання, організації маскування та бойової охорони", – заявили у відомстві.

Довідка. Ракетні війська стратегічного призначення (РВСП) — рід військ Збройних сил РФ, головний компонент її стратегічних ядерних сил. РВСП призначені для ядерного стримування можливої агресії.

Основу угруповання РВСП складають сучасні комплекси "Ярс" у шахтному та мобільному варіантах.

"Ярс" здатний вражати цілі на дальності до 11 тис. км, він оснащений головною частиною, що розділяється, з маневровими блоками індивідуального наведення.

Нагадаємо, раніше заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв пригрозив, що накачування країнами НАТО України зброєю підвищують можливість переходу конфлікту у повноцінну ядерну війну.

Крім того, глава Роскосмосу Дмитро Рогозін "пожартував" про ядерний удар по Фінляндії та Швеції у разі їхнього вступу до НАТО.

У той же час, посол Росії у Великій Британії Андрій Келін заявив, що Росія не використовуватиме тактичну ядерну зброю у війні проти України, адже це не передбачено "російською військовою доктриною".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua