• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Був витік: у США назвали джерело пандемії COVID-19

Причиною пандемії коронавірусної інфекції у світі став витік COVID-19 з китайської лабораторії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у секретному звіті американської розвідки, який отримали ключові члени Конгресу США та Білого дому, передає "ДС" із посиланням на американське видання The Wall Street Journal.

За інформацією Міністерства енергетики США, напевно, в одній з китайських лабораторій сталася НП із витоком вірусу, який і викликав пандемію COVID-19. Як зазначає видання, у відомства раніше не було певної позиції з цього питання. Але зараз Міненерго солідарне з позицією ФБР.

Висновок Міненерго США ґрунтується на нових розвідданих. Видання зазначає, що він важливий, оскільки відомство має значний науковий досвід та контролює мережу національних лабораторій США, серед яких є й біологічні. За словами джерел, у Міненерго все одно до кінця не впевнені у результатах звіту.

Інші американські агентства, за інформацією журналістів, разом із Національною розвідувальною групою досі вважають, що причиною пандемії стала природна передача вірусу. ЦРУ та ще одне відомство не має чіткої позиції.

Офіційні особи США у свою чергу відмовилися надавати подробиці аналізу та нових розвідданих, наголосивши, що Міненерго та ФБР дійшли однакових висновків з різних причин.

У звіті також зазначено, що робота зі збирання інформації про причини виникнення COVID-19 продовжується.

Нагадаємо, 11 березня 2020 р. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що поширення нового коронавірусу досягло стадії пандемії.

Як повідомляла "ДС", 17 лютого лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай здобув "велику і вирішальну перемогу" у запобіганні поширенню COVID-19 і боротьбі з ним.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua