• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Колишній очільник Пентагону закликав США негайно надати Україні винищувачі

Колишній міністр оборони США Марк Еспер закликав США надати Україні літаки та ракети далекого радіусу дії Atacms

Марк Еспер
Марк Еспер
Реклама на dsnews.ua

Про це політик заявив під час презентації своєї книжки мемуарів, передаэ "ДС" із посиланням на "Голос Америки".

"Нас хвилює наступ Росії навесні, а це березень, до якого залишилося п’ять тижнів. Тож порахуймо логістику – щоб доставити танки потрібні тижні, треба ще навчити екіпаж, це також займає тижні. Треба навчити їх не лише індивідуальних навичок, а і як працювати колективно, треба створити логістику матеріально-технічного забезпечення, систем поповнення запасів. Боюсь, ми не будемо вчасно готові", – сказав Марк Еспер.

Ексглава Пентагону переконаний, що для успіху Україна мала б отримати танки ще восени, тому закликав Білий дім та союзників бути не зволікати із рішеннями щодо ракет ATACMS та літаків-винищувачів.

"Ми повинні були затвердити надання їм літаків, це надало б їм перевагу. Якщо вони збираються вступати в загальновійськовий бій, потрібно мати не тільки вогонь прямим наведенням, але й вогонь з повітря. Ми повинні відправити їм ATACMS, тому що так українці могли б дістатися вглиб східної України, вглиб Криму, щоб знищити пускові майданчики "шахідів", вивести з ладу пускові майданчики запуску ракет, розбити склади матеріально-технічного забезпечення, казарми, що завгодно. Треба мати точну зброю на великі відстані", – заявляє ексочільник Пентагону.

Він також відкинув побоювання, що військова допомога Україні призведе до ескалації, як про це кажуть росіяни, тому закликав Захід активніше приймати рішення.

Як писала "ДС", військові чиновники негласно підштовхують Міністерство оборони США до схвалення відправки в Україну винищувачів F-16, щоби допомогти їй захиститися від російських ракет і безпілотників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua