• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Це на користь ЄС: глава Європарламенту підтримала євроінтеграцію України

Членство України у Європейському Союзі відповідає інтересам ЄС та Європарламент підтримує інтеграцію України до Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президент європейського парламенту Роберта Мецола за підсумками спеціальної зустрічі Європейської Ради, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Певний час я говорила про статус країни-кандидата для України та про висновок Єврокомісії, який буде представлений на розгляд наступної Європейської Ради. Це питання в Європейському парламенті оцінюють як вибір: чи ми хочемо, щоб Україна дивилася на Європу, або ж допускаємо, щоб Україна та решта світу почали сумніватися у здатності Європейського Союзу приймати важливі рішення, коли саме ЄС має відігравати роль лідера", — сказала вона.

Вона висловила впевненість, що Європейський Союз не має іншого вибору, ніж ще більше наблизити Україну до себе. Найгіршим сигналом з боку ЄС було б продемонструвати власні коливання з цього приводу, коли саме зараз Україна потребує сигналу надії та перспективи.

"Не повинно бути жодного сумніву стосовно позиції Європейського Парламенту в тому, що він позитивно бачить наступний крок України — стати країною-кандидатом на членство в ЄС. Це не лише надішле потужне політичне послання, але також відкриє шлях для подальшої інтеграції України та українців, їх доступу до різних програм ЄС та до допомоги у відбудові країни. Не маю сумніву, що ці зусилля матимуть потужну підтримку з боку Європейського Парламенту", — наголосила політик.

Як писала "ДС", Україна 9 травня передала Європейському Союзу заповнену другу частину опитувальника для набуття статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua