• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Це неприйнятно": у США назвали одну з цілей Путіна

Однією з цілей президента Росії Володимира Путіна є відновлення світового порядку, який був під час існування СРСР

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

"Я думаю, що це так, це одна з цілей президента Путіна", — сказав Блінкен, відповідаючи на запитання про прагнення Москви відновити світовий порядок, який існував за СРСР.

Держсекретар уточнив, що це означає відновлення впливу Росії над пострадянськими країнами. Він додав, що таке прагнення Москви є неприйнятним.

Нагадаємо, 17 грудня Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого Росія пропонує країнам НАТО зобов'язатися не приймати Україну та інші східноєвропейські держави до Альянсу, а також відмовитись від будь-якої військової діяльності на території України та інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

У Росії заявили, що готові обговорювати "гарантії безпеки" виключно зі Сполученими Штатами Америки та вважають, що залучення інших країн позбавить переговори сенсу.

Сполучені Штати Америки заявили, що готові вступати в переговори лише разом із європейськими союзниками та партнерами.

МЗС РФ заявило, що Кремль не йтиме на поступки в переговорах з Вашингтоном щодо офіційних гарантій того, що Північноатлантичний альянс не розширюватиметься на Схід.

Напередодні переговорів із Росією чиновники в США готові внести зміни щодо стратегічних позицій США в Європі, але водночас вони пригрозили РФ наджорсткими санкціями у разі вторгнення в Україну.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua