• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

"Це провал", — директор ЦРУ про вторгнення РФ в Україну

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що через шість місяців "дуже тяжкого періоду війни" Україна почала переходити в контрнаступ, і російське вторгнення можна розглядати лише як провал

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на конференції з кібербезпеки у Вашингтоні, передає "ДС" із посиланням на The New York Times.

Зокрема, голова американської розвідки наголосив, що президент Росії Володимир Путін сильно недооцінив мужність та військовий потенціал українців.

Попри те, що останнього главу війни в Україні ще не написано, "важко розглядати хід військової кампанії Путіна як щось інше, крім провалу", зазначив він.

За словами Бернса, російський лідер оточений радниками, які не наважувалися озвучити йому альтернативну думку, і Путін помилково вважав, що затяжний конфлікт підірве рішучість Європи та послабить увагу США до України.

"Зараз Путін робить ставку на те, що він буде жорсткішим, ніж українці, європейці та американці. Я вважаю, і мої колеги з ЦРУ вважають, що Путін настільки ж помиляється щодо цього, наскільки він був глибоко неправий у своїх припущеннях, зроблених ще у лютому минулого року про готовність України до спротиву", — зазначив директор ЦРУ.

Цей новий прорахунок, на його думку, матиме далекосяжні наслідки, оскільки "не лише показує слабкість російської армії, а й гарантує довготривалу шкоду для російської економіки та поколінь росіян".

Нагадаємо, за даними Генерального штабу ЗСУ, Сили оборони України звільнили понад 20 населених пунктів на Харківському напрямку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua