• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Ціни на нафту підкачали: міністр фінансів Росії спробував виправдатися за рекордний дефіцит бюджету

Рекордний дефіцит російського держбюджету, який за перші місяці перевищив план на увесь 2023 рік, значною мірою пов’язаний із низькими цінами на нафту, яку експортує країна, а також фінансуванням низки програм авансом

Антон Силуанов
Антон Силуанов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр фінансів РФ Антон Сілуанов, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"Ціни на наші енергоресурси підкачали, ми запланували в бюджеті ціни на нашу нафту $70 за барель. Зараз ціни на нафту марки Urаls з урахуванням усіх дисконтів та обмежень, нижчі. За рахунок цього ми, звичайно, недоотримуємо нафтогазові доходи. Тому якщо ми планували в цьому році поповнювати ФНБ, то поки не поповнюємо, а навпаки, трохи забираємо, поки кон'юнктура така, не виключено, що кон'юнктура зміниться і знову поповнюватимемо", – сказав Сілуанов.

Він додав, що на дефіцит також вплинуло авансове фінансування видатків.

"Для роботи нашої промисловості значні обсяги коштів віддали у січні. Зазвичай усі гроші наприкінці року – будівництва, промисловість, тому грудень дорівнював звичайному кварталу з витрачання коштів. Так от зараз, у січні, віддали грошей у 1,5-2 рази більше, ніж зазвичай. Це призвело до того, що дефіцит збільшився", – зазначив глава мінфіну РФ..

Він додав, що також у січні-лютому Росія прискорено повертала бізнесу переплати з податку на прибуток, які платники податків здійснили минулого року. Крім того, на доходи вплинуло прискорене відшкодування ПДВ.

Сілуанов також зазначив, що загалом ненафтогазові доходи відповідають плану, "тобто доходи від економіки, звичайної економіки, внутрішньої економіки ми отримуємо стільки, скільки запланували, це найголовніше зараз".

Водночас російський міністр вважає, що влив низки факторів, що призвели до зростання видатків і зниження доходів федерального бюджету в перші місяці 2023 року, поступово пом'якшуватиметься. 

Нагадаємо, дефіцит федерального бюджету Росії за підсумками січня-лютого 2023 становив 2,58 трильйона рублів, впритул наблизившись до річного плану в 2,93 трлн руб. Для порівняння, за аналогічний період 2022 профіцит російського бюджету становив 415 млрд рублів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua