• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Чехи розпочали збір коштів на ракетну установку для ЗСУ

Жителі Чехії в рамках ініціативи "Подарунок для Путіна" розпочали збір коштів на ракетну установку RM-70 з комплектом із 365 ракет

Реклама на dsnews.ua

За перші 4 години після оголошення збору на рахунку було вже понад 2 млн крон ($78 тис.), передає "ДС" з посиланням на видання České Noviny.

Цільова сума для придбання ракетної установки RM-70 з комплектом із 365 ракет становить 50 млн крон ($1,9 млн).

Установці дали назву "Пршемисл".

"RM-70 є мобільним реактивним артилерійським знаряддям, що дозволяє вести вогонь залпом і одиночними пострілами. Залп із сорока ракет може відмінно проорати площу в три гектари. Звідси і назва зброї — Пршемисл. А оскільки наближається весна, а разом з нею і робота у полі, Пршемисл здається нам логічним вибором", — зазначають ініціатори збору коштів.

Зібрані кошти після досягнення цільової суми будуть передані Посольству України у Чехії.

За словами співавтора проекту Мартіна Ондрачека, чеський виробник боєприпасів STV Group вже розпочав модернізацію та перебудову гранатомета для потреб української армії, і до кінця квітня він має бути готовим до відвантаження.

RM-70 — реактивна система залпового вогню виробництва Чехословаччини на шасі Tatra. Калібр зброї – 122 м, кількість напрямних – 40. Допоміжне озброєння – кулемет калібру 7,62 мм.

Зазначимо, раніше чехи вже зібрали кошти на купівлю танка, який був названий "Томаш", та ракетного комплексу, названого "Віктором".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua