• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Чехія вирішила змусити Посольство РФ платити за землю

Уряд Чехії прийняв рішення скасувати постанови, прийняті в 1970-80-х роках щодо безоплатного користування земельними ділянками з нерухомістю для посольства Радянського Союзу. Це право успадкувала Росія

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили прем'єр-міністр Петр Фіала та міністр закордонних справ Ян Ліпавський, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

За їхніми даними, Росія тривалий час використовує землю не у дипломатичних цілях. В посольстві не реагують на неодноразові попередження з боку чеської дипломатії, тому немає жодних причин продовжувати надавати її безплатно.

Фіала додав, що тепер Чехія вимагатиме від Росії орендну плату, яка зазвичай знімається за такі ділянки. Це рішення він назвав налагодженням відносин.

За даними МЗС Чехії, Росія використовує частину об’єктів у комерційних цілях, а отже, безпідставно збагачується.

Ліпавський, зі свого боку, заявив, що тепер Чехія вимагатиме від РФ компенсацію в десятки мільйонів крон через таке безпідставне збагачення упродовж останніх трьох років.

Він наголосив, що загальна площа землі, якою безоплатно користувалася РФ, сягала 92 001 кв. м. Тоді як Чехії в Росії надали всього 26 875 кв. м. За словами Ліпавського, такий стан далекий від "дотримання принципу взаємності".

Справа стосується квартир поблизу посольства в Празі, а також будинків у Брно, Карлових Варах та рекреаційних закладів у двох курортах.

За даними ЗМІ, скасування постанови про безоплатне користування торкнеться 59 земельних ділянок.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua