• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Через енергетичну кризу у Франції штрафуватимуть за відчинені двері та увімкнений кондиціонер

Для заощадження енергії, яка стрімко подорожчала, уряд Франції хоче обмежити час роботи неонової реклами та зобов'язати магазини тримати двері зачиненими при увімкненому кондиціонері

Енергетична криза
У Франції штрафуватимуть за відчинені двері та увімкнений кондиціонер / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про нові заходи розповіла міністерка екологічних перетворень Франції Аньєс Паньє-Рюнаше, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Найближчим часом вона видасть два декрети.

"Перший розширить заборону на світлову рекламу з години ночі до шостої ранку незалежно від розміру міста. Друга заборонить магазинам тримати двері відчиненими, коли всередині працює кондиціонер або опалення", — сказала міністерка.

Нові правила вже запроваджені у деяких регіонах. Найближчим часом вони стануть обов'язковими в усій країні.

До прикладу, припис вимикати вночі неонові вивіски вже діє у містах з населенням менш ніж 800 тис. людей. Для аеропортів та станцій зроблено виняток.

Аньєс Паньє-Рюнаше також назвала абсурдом манеру тримати відчиненими двері, коли працює кондиціонер. За спробу й надалі слідувати цій звичці магазин оштрафують на суму до 750 євро.

Ціни на енергоносії злетіли в Європі минулого року, а потім кризу посилив напад Росії на Україну. Наразі РФ скорочує прокачування газу до Європи, і влада багатьох європейських країн та експерти не виключають, що взимку доведеться вводити обмеження на споживання газу, насамперед промисловістю.

Як писала "ДС", президента Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що через ненадійність Росії як партнера у постачанні газу ЄС вже зараз має знизити його споживання таким чином, щоб до березня 2023 року економія становила 15% — 45 млрд кубометрів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua