• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Чинний президент Австрії здобуває перемогу на виборах

В Австрії 9 жовтня проходили президентські вибори, перемогу здобуває чинний глава держави Александер ван дер Беллен

Александер ван дер Беллен
Александер ван дер Беллен
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

За попередніми підсумками голосування, оприлюдненими Міністерством внутрішніх справ, Александер ван дер Беллен набрав понад 54% голосів. Відтак він перемагає у першому турі та йде на другий шестирічний термін.

Основний суперник чинного президента Франц Розенкранц із правої Партії свободи набрав близько 19% і визнав свою поразку.

Ван дер Беллен – колишній глава австрійської Партії зелених. Шість років тому його обрали президентом у драматичній боротьбі з кандидатом від Партії свободи – тоді за рішенням суду довелося проводити повторне голосування, розрив між кандидатами був дуже невеликим.

Цього разу його кандидатуру підтримали майже всі провідні партії – як керівна Народна партія, так і опозиційні соціал-демократи. Вони не висували своїх кандидатів. Нині 78-річний президент набув великої популярності у суспільстві завдяки своїй виваженій позиції під час політичних криз у країні, зокрема гучного скандалу за участю колишнього канцлера Себастьяна Курца.

Ван дер Беллен також виступав із критикою російського президента Володимира Путіна та вторгнення в Україну.

За конституцією, президент має досить великі повноваження, проте, як правило, не втручається в діяльність канцлера та виконавчої влади.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг вважає, що "найбільш драматичний" ефект санкцій проти Росії настане за кілька місяців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua