• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Цинічно побажав миру: білоруський диктатор Лукашенко знічев'я привітав "братню" Україну з Днем Незалежності

Самопроголошений президент Білорусі та посіпака російського диктатора Володимира Путіна Олександр Лукашенко привітав Україну з Днем Незалежності, побажавши "якнайшвидшого миру"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в офіційній заяві Лукашенка, передає "ДС".

Попри активну підтримку російської агресії проти України, Лукашенко "побажав усім жителям України, щоб незабаром на їхній землі запанував безцінний і такий потрібний усім людям доброї волі мир".

У зверненні Лукашенко назвав український народ "братнім". Він заявив, що білоруси та українці "століттями жили в злагоді", а також "разом мужньо боролися з фашизмом, відбудовували спільну державу в перші повоєнні п'ятирічки".

Самопроголошений глава Білорусі заявив, що обидві країни, здобувши незалежність, "обрали самостійні шляхи свого розвитку".

"Ми маємо використовувати цінність нашого сусідства задля припинення конфронтації. Білоруська сторона готова зробити для цього все необхідне й навіть більше. Вірю в те, що нам це під силу", — йдеться в заяві Лукашенка.

Нагадаємо, Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для вторгнення російських військ і здійснення обстрілів України; приймала на лікування військових РФ; проводила спільні з Росією військові навчання, поки триває повномасштабна війна проти України.

У Мін'юсті України зазначають, що Міноборони Білорусі діє в інтересах військово-політичного керівництва Росії та сприяло організації підготовки та безпосередньої збройної агресії проти України.

Сам Лукашенко активно підтримує політику Путіна. З-поміж іншого, Білорусь звинувачують у причетності до депортації українських дітей зі сходу України. Лукашенко назвав це "оздоровленням" дітей і заявив, що продовжуватиме це робити. Водночас Лукашенко поширює наративи російської пропаганди, "демонізуючи" західні країни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua