• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Цьогорічна посуха у Європі може стати найсильнішою за 500 років

За оцінками фахівців, цьогорічна посуха у Європі ризикує стати найгіршою за останні 500 років

Посуха
Посуха у Європі
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", передає "ДС". 

"Ми ще не провели повний аналіз цьогорічного феномену — він ще у процесі. За останні 500 років не було подій, подібних до посухи 2018 року. Але цей рік може виявитися ще гіршим", — цитує The Guardian члена Спільного науково-дослідницького центру при Єврокомісії Андреа Тореті. 

За його словами, є значний ризик того, що посуха триватиме ще три місяці. А загалом внаслідок зміни клімату частота й масштаби посух ближчими роками зростатимуть, як на півдні, так і на півночі континенту. 

Аномально посушливі зима та весна, за якими настала літня екстремальна спека, призвели до обміління та перегрівання багатьох європейських річок, з наслідками для біорізноманіття і господарської діяльності.

До прикладу, Луару, одну з найповноводніших річок Франції, місцями можна перейти вбрід. У країні річки не настільки критично важливі як транспортні артерії, але посуха впливає на роботу атомних електростанцій, які використовують у виробничому процесі воду з природних водойм.

Зниження рівня води у Рейні вже ускладнює рух барж. Чимало перевізників у Німеччині, які забезпечують перевезення вугілля та іншої сировини для промислових гігантів, вже знизили обсяги завантаження до 25%, що спричинило подорожчання послуги майже у п’ять разів. Хоча ЄС у рамках "зеленого переходу" планував суттєво наростити водні перевезення, зараз Німеччині доводиться перелаштовуватися на наземний транспорт. 

 Зниження рівня води впливає на можливості водного перевезення вантажів по Дунаю — у Сербії, Болгарії та Румунії підняли питання про поглиблення каналів. 

У Норвегії теж повідомляють про проблеми з обсягами виробництва електроенергії, яка на 90% забезпечується гідроелектростанціями, через аномально низький рівень води у резервуарах. 

Як писала "ДС", столицю Південної Кореї Сеул накрила найпотужніша за 80 років злива.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua