• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Данія допоможе українцям розслідувати військові злочини російських окупантів

Данія створює спеціальний проект з документування та розслідування військових злочинів російських окупантів на території України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ Данії Еппе Кофод, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Від самого початку вторгнення (рф в Україну – ред.) пріоритетом Данії було притягнення до відповідальності винних у звірствах. Я пишаюся тим, що за допомогою цього проєкту тепер ми можемо з данської сторони допомогти забезпечити збирання доказів для розслідування. Надзвичайно важливо провести судові процеси і зрештою засудити злочинців", – заявив Кофод.

Повідомляється, що МЗС Данії виділяє 8 мільйонів крон громадській організації DIGNITY, яка вестиме цей проект. Він буде зосереджений на навчанні представників українського суспільства належним методам збирання та зберігання доказів, які будуть використовуватись при розгляді військових злочинів Росії в Україні у національних та міжнародних кримінальних судах. Також буде наголошено на делікатному поводженні з постраждалими та свідками.

"Разом з нашими українськими партнерами ми можемо зробити конкретні та позитивні зміни посеред жахів війни", — переконаний керівник DIGNITY Расмус Грю.

Як повідомляла "ДС", президент Литви Гітанас Науседа закликав створити спеціальний трибунал для розгляду військових злочинів Росії в Україні та виробити ефективний механізм компенсації жертвам війни.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua