• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Данія та Канада вирішили, кому належить крихітний острів в Антарктиці – суперечка тривала майже 50 років

Данія і Канада домовилися про те, що поділять острів Тартипалук (Ганс) в Арктиці порівну і створять між собою сухопутний кордон. Суперечка між країнами щодо суверенітету острова тривала майже 50 років

Острів Тартипалук (Ганс)
Острів Тартипалук (Ганс)
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив глава МЗС Данії Єппе Кофод, передає "ДС" із посиланням на Associated Press.

Він наголосив, що разом з Канадою його країна продемонструвала приклад того, що будь-які питання можна вирішити дипломатичним шляхом.

"Сьогодні дійсно історичний день. Ми обговорювали суверенітет Тартипалука 50 років. Після активізації перемовин протягом останніх кількох років ми досягли рішення. Це необхідно у час, коли повага до заснованого на правилах міжнародного порядку зазнає тиску. Ми дали чіткий сигнал, що прикордонні суперечки можна вирішити прагматичним і мирним шляхом, коли всі сторони залишаються у виграші", – сказав Кофод.

За словами міністра, згідно з угодою між Канадою і Данією з’явиться сухопутний кордон. Його лінія буде проходити по ущелині, яка розділяє острів Ганса, площею 1,3 квадратних кілометри, практично навпіл.

У виданні додали, що суперечка про територіальну приналежність острова тривала з 1973 року, після того, як Данія і Канада почали вести переговори про морський кордон. У той час рішення долі спірного острова було відкладено.

Багаторічна суперечка за острів Тартипалук отримала у світі жартівливу назву "війна віскі". Вона полягала в тому, що багато років на острові змінювалися державні прапори.

Канадська делегація прибувала на острів, встановлювала свій прапор і залишала ящик віскі для данців, датська демонтувала канадський прапор, встановлювала свій і залишала ящик шнапсу або бренді для канадців.

Близько 60% острова тепер належатиме Данії, близько 40% — Канаді. Угоду про це підписали глави МЗС двох країн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua