• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Дипломат США: Кремль фактично розпочав анексію Херсонщини

Очільник місії США в ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що російська влада розпочала оформлення процесу анексії Херсонської області, супроводжуючи порушенням прав людини і міжнародного права

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Суспільне", передає "ДС".

"Херсон став тим місцем, яке я б назвав лабораторією жахів. Ми бачимо, як Кремль запустив свою стратегію приєднання українських територій до Росії. І ми вже бачили таку стратегію раніше. Все це, на жаль, доволі відомі кроки. Ми вважаємо, що Кремль чекає моменту, щоб приєднати Херсонську область до Росії і вважаємо, що референдум є одним із можливих шляхів", — сказав Карпентер.

Американський дипломат підкреслив, що російські окупанти систематично влаштовують катування цивільних осіб на захоплених територіях Херсонської області.

"Наразі ми бачимо звіти катування щонайменше 600 людей в Херсонській області. Їх тримають у спеціальних подвалах, які слугують кімнатами тортур. Існує інформація про точну локацію таких приміщень – це будівля Херсонської державної адміністрації та ліцею № 17 у Генічеську. Саме туди російські військові вивозять місцевих чиновників, журналістів, громадських активістів і тих людей, яких росіяни вважають учасниками мітингів проти російської окупації", — зазначив Карпентер.

Як повідомляла "ДС", на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей росіяни влаштували інформаційну блокаду і налаштовують місцевих жителів проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua