• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Директор ЦРУ підтвердив, що Китай подумує надати Росії летальну зброю: рішення ще не прийняте

Директор ЦРУ Вільям Бернс підтвердив, що влада Китаю розглядає можливість надання Росії летальної зброї для війни проти України, однак остаточне рішення ще не прийняте

Реклама на dsnews.ua

Про це Бернс сказав в інтерв’ю CBS News, передає "ДС".

"Ми впевнені, що китайське керівництво розглядає можливість надання (Росії – ред.) летальної зброї", — сказав він.

За словами директора ЦРУ, Китай ще не прийняв рішення про надання Росії летальної допомоги. Зі свого боку, наголосив він, адміністрація Джо Байдена намагається стримати владу Китаю від ухвалення такого рішення.

"Ми не бачимо, що остаточне рішення вже прийняте, і не бачимо доказів фактичних поставок летального озброєння. Саме тому Блінкен і президент чітко виступили із поясненнями щодо наслідків такого кроку", – заявив Бернс. 

Директор ЦРУ переконаний, що китайський очільник Сі Цзіньпін дуже уважно спостерігає за російським вторгненням в Україну.

"Немає жодного іноземного лідера, який би спостерігав за досвідом Путіна в Україні, за розвитком війни більш уважно, ніж Сі Цзіньпін. Я думаю, багато в чому він був збентежений і протверезів через побачене", – сказав Бернс. 

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив повідомлення ЗМІ про те, що Китай обговорює можливість надання Росії летальної військової допомоги, яка може бути спрямована для підтримки агресії в Україні.

20 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що потенційне рішення Китаю передавати озброєння Росії може стати першим кроком до початку третьої світової війни.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що США "відреагують", якщо Китай постачатиме Росії летальну зброю у війні проти України.

Прессекретар МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що Китай не розглядає постачання зброї Росії для використання її у війні проти України. За його словами, Сполучені Штати та НАТО "розповсюджують неправду" з приводу потенційної ролі Пекіна у війні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua