• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

"Для контрнаступу не релевантні": у Пентагоні вважають F-16 "довготривалим зобовʼязанням"

Американські винищувачі F-16 є довгостроковим зобовʼязанням перед Україною, і для майбутнього контрнаступу вони "не релевантні

F-16
У Пентагоні вважають F-16 "довготривалим зобовʼязанням"
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу представник Пентагону, бригадний генерал Пет Райдер, передає "ДС" з посиланням на LB.ua.

Райдер зазначив, США зосереджувались на наданні українцям того, що потрібно для наступальних дій, оскільки "якщо вони не досягнули успіху у своєму контрнаступі, тоді все інше було б здебільшого спірним питанням". 

"Утім, ми весь час говорили, що ми готові підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, як у найближчій, так і в довгостроковій перспективі", — сказав він.

За словами Райдера, на останньому засіданні контактної групи з питань оборони України у квітні, а потім невдовзі після цього міністр оборони США Ллойд Остін отримав кілька запитів від країн, які шукали дозволу США навчати українців на F-16.

"Тож згодом він взявся за це питання, вніс його в процес нашої національної політики Ради безпеки як частину розмови про те, як ми підтримуємо Україну в середньостроковій та довгостроковій перспективі та з точки зору її оборонних потреб, і була одностайна згода, що ми повинні підтримувати. Тож перед зустріччю G7 міністр Остін дав рекомендацію — продовжити затвердження союзників для навчання українців і передачі цих можливостей", — розповів представник Пентагону.

Пет Райдер додав, що навчання українських пілотів на винищувачах проходитиме за межами України, на майданчиках Європи, і США продовжують працювати із міжнародними партнерами у цьому питанні. 

Як писала "ДС", генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що рішення країн-союзників НАТО про навчання українських пілотів управлінню винищувачами F-16 є важливим кроком, який також пришвидшить постачання літаків Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua