• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"До повного знищення": У Казахстані запровадили "червоний" рівень терористичної небезпеки

У Казахстані запровадили критичний "червоний" рівень терористичної небезпеки

Касим-Жомарт Токаєв
Касим-Жомарт Токаєв
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Комітету національної безпеки Республіки Казахстан 7 січня, передає "ДС".

"Першими керівниками державних органів вжито заходів, спрямованих на стабілізацію становища в країні та усунення терористичної загрози", — інформує пресслужба Комітету.

Громадян закликали з розумінням ставитися до запроваджених обмежень і дотримуватись вимог державних і правоохоронних органів.

На засіданні контртерористичного штабу президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив про "операцію антитерор", заявивши про відновлення правопорядку у всіх регіонах Казахстану. Проте, стверджує він, "терористи продовжують застосовувати зброю та завдавати майнових збитків".

"Тому контртерористичні акції варто продовжувати до повного знищення бойовиків", — заявив Токаєв.

За оновленими даними МВС Казахстану, затримано понад 3 тисячі осіб, 26 учасників заворушень убито, ще 18 поранено.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями. 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua