• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Дональду Трампу загрожує 10-річне ув'язнення: у США оприлюднили текст обвинувачень

Аж 31 із 37 пунктів обвинувачення експрезидента США стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час пресконференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа
Спеціальний прокурор Джек Сміт під час пресконференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа
Реклама на dsnews.ua

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа, пише "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році. 31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Спеціальний прокурор Джек Сміт, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони "ставить країну під загрозу".

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство. Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

"Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю", — заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

"У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх", — наголосив прокурор Сміт на пресконференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

За інкримінований злочин колишньому президенту США Дональду Трампу загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua