• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Донори масово перестають підтримувати Amnesty International після звіту про ЗСУ

Лише у Фінській філії правозахисної організації Amnesty International не дорахувалися близько 400 донорів після того, як організація опублікувала звіт із критикою Збройних сил України

Донори перестають підтримувати Amnesty International
Донори перестають підтримувати Amnesty International
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів керівник фінського відділення Amnesty Франк Йоханссон, передає "ДС" із посиланням на MTV Uutiset.

"Можливо, остаточні цифри можна буде побачити лише на початку вересня, коли буде отримано інформацію про всі серпневі пожертвування", — сказав він.

Згідно з сайтом Amnesty, у Фінляндії організація має близько 40 000 донорів. Кількість тих, хто припинив донорство, становить близько одного відсотка від усіх жертвувальників організації. Близько 30 тисяч жертводавців щомісяця підтримують організацію.

Це не перший випадок, коли донори масово оголошують про припинення пожертв Amnesty. Однак цього разу відтік донорів найбільший, який Йохансон зустрічав за свою 32-річну кар'єру в Amnesty.

У минулому донори йшли, серед іншого, через позицію організації з проституції та наркополітики, а також заяви Amnesty про те, що Ізраїль проводить апартеїд проти палестинців.

За словами Йоханссона, у звіті про ЗСУ не було достатнього контексту, і в ньому недостатньо чітко говорилося, що Amnesty International засуджує військові дії Росії.

"Це була величезна помилка щодо комунікації, яка призвела до втрати довіри до роботи, проведеної Amnesty", — сказав він.

Як писала "ДС", співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг заявив, що залишає свою посаду через скандальний звіт організації про Збройні сили України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua