• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

"Друг Путіна" Шредер подав до суду на Бундестаг — не хоче розлучатися з привілеями ексканцлера

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер позивається до суду на Бундестаг за відновлення своїх особливих прав, позбавлених у травні

Путін та Шредер
Путін та Шредер / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це ганноверський адвокат Шредера Міхаель Нагель повідомив агентству DPA, передає "ДС".

Колишній канцлер вимагає, щоб йому знову надали офіс із співробітниками.

У заяві юридичної фірми йдеться, що рішення бюджетного комітету Бундестагу скоротити фінансування Шредера на обладнання його офісу у Бундестазі та призупинити роботу офісу "є незаконним".

У ЗМІ зазначають, що Шредера жорстко критикували за його роль у російських енергетичних компаніях та близькість до президента Росії Володимира Путіна.

Проте бюджетний комітет не обґрунтував часткову відмінність привілеїв Шредера ні його роботою в енергетичних компаніях, ні його ставленням до агресивної війни Росії проти України. Комітет пояснив, що Шредер не виконував певних обов'язків, за яких необхідна підтримка офісу.

Торік із скарбниці на витрати на персонал в офісі Шредера витратили понад 400 тисяч євро. Водночас, Шредер продовжує отримувати свою пенсію у розмірі 8300 євро після рішення комітету, а також має особисту охорону.

Як писала "ДС", 9 серпня стало відомо, що спеціальна комісія Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), членом якої є чинний канцлер Олаф Шольц, не знайшла підстав для засудження або виключення екс-канцлера ФРН Герхарда Шредера.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua