• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Дурень думкою багатіє: Третина росіян переконана, що Сонце обертається довкола Землі

Кожен третій росіянин, або 35% переконаний, що Сонце обертається довкола Землі, за 15 років показник зріс на 7 процентних пункти, у той же час лише 12% погодилися з тим, що оберт навколо Сонця Земля здійснює за один місяць (2007 р. – 14%; 2011 р. – 20%)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), передає "ДС".

За даними опитування, при цьому 7% росіян переконані, що радіоактивне молоко можна зробити безпечним, якщо його прокип'ятити.

У те, що первісні люди могли ходити поруч із динозаврами, вірить кожен п'ятий росіянин, або 21%. Також 44% росіян з числа опитаних вважають, що продукти з ГМО можуть спричинити рак.

Соціологи зробили віковий зріз науково обізнаних росіян. Зокрема, росіяни з невисоким рівнем наукової грамотності відрізняє старший вік. Відсоток росіян із середнім рівнем наукової грамотності вищий серед тих, що мають середню спеціальну освіту та старше 45 років а також проживають у невеликих населених пунктах з чисельністю до 100 тис. осіб.

Групу з високим рівнем наукової грамотності характеризує молодь, ті, хто активно користується інтернетом, мають вищу освіту, проживають у Москві та Санкт-Петербурзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua