• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

"Дуже важке рішення": Трюдо пояснив, чому Канада вирішила передати турбіну для "Північного потоку"

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо назвав "дуже важким" рішення передати Німеччині турбіну для газопроводу "Північний потік"

Джастін Трюдо
Джастін Трюдо / REUTERS/POOL
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, передає "ДС".

"Ми продовжимо запроваджувати більш жорсткі санкції, але необхідно пам'ятати, що вони спрямовані не проти наших союзників, а проти Путіна і його пособників. Саме тому ми прийняли це складне рішення, щоб допомогти нашим союзникам", – сказав прем'єр.

Трюдо запевнив, що Канада й далі підтримуватиме Україну. Він також нагадав, що його країна вже надала економічну допомогу на мільярди доларів і значний арсенал.

"І ми не єдині в цьому. Європейські країни, особливо Німеччина, суттєво посилили свої зусилля з підтримки України", — наголосив Джастін Трюдо.

Прем'єр-міністр закликав інші країни "триматися разом, особливо поставши перед спробами Росії використовувати енергетичну політику як зброю і розділити нас".

Як писала "ДС", 10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік". Водночас Канада оголосила про посилення санкцій проти Росії.

Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ України закликали владу Канади скасувати це рішення. Світовий конгрес українців позвався до суду через рішення уряду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua