• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Егдоган поговорив з лідерам Фінляндії та Швеції щодо їхнього вступу до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, у суботу, 21 травня, провів телефонні розмови з лідерами Швеції, Фінляндії та генеральним секретарем НАТО

Реджеп Таїп Ердоган
Реджеп Таїп Ердоган / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Деталі цих розмов оприлюднила офіційна Анкара, передає "ДС".

Як відомо, Ердоган продовжує опиратися вступу Фінляндії та Швеції до Альянсу, а у на початку тижня навіть відмовлявся говорити з посланцями цих держав, однак у суботу вирішив поспілкуватися зі Стокгольмом та Гельсінкі, щоби повідомити їм про розбіжності щодо терористичних організацій.

Туреччина стверджує, що Швеція та Фінляндія приховують людей, пов’язаних з угрупованням Робітничої партії Курдистану (PKK) і послідовників Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту 2016 року, наводить аргументи Ердогана Reuters.

Прем'єр-міністру Швеції Магдалені Андерссон Ердоган сказав, що Анкара очікує кроків для вирішення цієї проблеми, а також заявив, що Швеція має зняти ембарго на експорт зброї, яке вона наклала на Туреччину після її вторгнення в Сирію в 2019 році.

Також, як повідомляє турецька агенція Анадолу, Ердогана вимагає у Швеції "серйозних та конкретних кроків, що поділяють побоювання Туреччини щодо терористів РКК, а також сирійського та іракського відгалужень цієї кривавої організації", — сказав Ердоган.

В розмові з президентом Фінляндії Саулі Нііністо, Егдоган заявив, що відсутність боротьби з терористичними організаціями, які становлять загрозу для союзника по НАТО, не відповідає духу альянсу.

Після цього Ердоган провів переговори з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Як писала "ДС", президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заблокував розгляд заявок Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО.

Пізніше до нього приєднався і президент Хорватії Зоран Міланович.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua