• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Екс-Медведєв, качечка і fake o'clock. Як російська держава займається ексгібіціонізмом

Неповоротку важкість офіційної дипломатії змінюють іскристі пости в соцмережах, від яких потім можна, за потреби, і відхреститися

Медведєв
Реклама на dsnews.ua

Поки екс-президент Росії, і улюблений блазень Володимира Путіна, ДАМа Медведєв, тихо пиячив увечері понеділка, спеціально навчена людина, яка веде його профіль ВКонтакте, і складає з групою таких же фахівців медійну персону ДАМ тм, написав пост про те, що "після звільнення" Києва та всіх територій Малоросії від банд націоналістів, які проповідували вигадане ними українство, Русь знову стане єдиною, могутньою та непереможною, як і тисячу років тому за часів Давньоруської держави". "Ми підемо в наступний похід для відновлення кордонів нашої Батьківщини, які, як відомо, ніде не закінчуються" , - продовжив ДАМ., — відібраних у нас".

Повернути всіх туди!

Були також перераховані деякі із земель, що підлягають поверненню: Грузія та Казахстан як "штучні держави", яких до приєднання цих територій до Росії "загалом не існувало". І "поки туди не прийдуть росіяни, порядку не буде", — підсумував ДАМ тм.

Пост був помічений і викликав бурхливу реакцію. Незважаючи на невизначений стан кавалеруючого ДАМу з колишніх — Медведєв значиться, як і належить блазню, на потішній посаді заступника голови Радбезу РФ, все ж таки йшлося про екс-президента, нехай і з виразною приставкою "зіц". Що вже серйозно, якщо розглядати Росію як державу, а чи не відморожену ОЗУ.

Але через кілька годин вирування г кипіння пристрастей пост спочатку зник, а потім був оголошений продуктом злому. Мовляв, так, прийшли зловмисники і Дмитра Анатолійовича цинічно зламали. Винних уже шукають, і хоча українського сліду поки що немає, його обов'язково знайдуть. Пояснення надійшли з апарату екс-ДАМу — ні, не самогонного, а просто апарату. Втім, хоча піст зник, його скріни розійшлися по мережі, і цілком доступні.

З урахуванням скромних розумових здібностей путінського "міні-Ми", до того ж підірваних його прогресуючим алкоголізмом, жодних сумнівів у тому, що довгий, на дві сторінки, пост писав не він, не було з самого початку. Але злом? Кому та навіщо знадобилося ламати профіль Медведєва? І якщо вже його зламали, щоб потролити російську владу, то навіщо було розміщувати там Похмуре Патріотичне Г, зовсім на кшталт напівофіційних російських трендів? Можна було б розмістити і щось веселіше, скажімо, відому медведівську качечку на параді на честь Дня ВМФ РФ. Скорботну пику ДАМа на похороні Жириновського. Та хоча б соковиті цицьки, на найгірший кінець!

Що це було?

Реклама на dsnews.ua

Розхожих версій дві — і обидві, на жаль, викликають сумніви. Обидві також можна проілюструвати двома байками, старою та новою.

Перша версія – ексцес виконавця. Молодий практикант, якому довірили представляти ДАМ тм ВКонтакте, трохи перестарався. Можливо, навіть, що його при цьому споїв сам ДАМ, який страждає від самотності у зв'язку з втечею дружини, і гостро потребував товариша по чарці. Хоча, звичайно, дивно, що такий не приставлений до нього штатно, з числа надійних, проінструктованих та фізично підготовлених товаришів із необхідним допуском до держтаємниці. На цю тему є старий анекдот.

Зимовий вечір, 31 грудня. Порожнім коридором МЗС СРСР йде міністр Андрій Громико. Назустріч йому молодик.

Громико: "Ти хто такий?"

Хлопчик: "Студент МДІМВ, тут на практиці..."

Ти мені й потрібний. У нас тут НП: ракетний крейсер біля берегів Африки втопив яхту наслідного принца Мбуганди. Є загиблі, нам заявили протест. Потрібно терміново підготувати ноту у відповідь, а всі вже по хатах, п'ють. Тож тобі година часу.

За годину хлопчик заносить аркуш до кабінету Громико. Прочитавши її, міністр схвально киває.

— Що ж, зовсім непогано, юначе. Тільки поправте у двох місцях: "на х*й" пишеться окремо, а "пох*й" разом. Ах, так, ще "Чорножопа Мавпа" напишіть з великої літери, і з протокольним зверненням "Ваша Екселенціє". І можна відсилати. Як вас звати?

- Сергій Лавров ...

Друга версія – відстеження реакцій. Тут згадується недавня історія: вже згаданий Сергій Лавров, під час вебінару "Зовнішня політика Росії: успіхи, виклики, завдання та перспективи" розповів, що в історії дипломатії його надихає приклад князя Олександра Невського, який зумів домовитися з монгольським ханом Батиєм, отримавши від нього ярлик на князювання. Останнього, втім, Лавров на вебінарі уточнювати не став. При цьому найціннішим співробітником МЗС РФ Лавров, судячи з усього, вважає Марію Захарову. І це теж зрозуміло: будь-яку невдалу заяву, озвучену через неї, завжди можна відкликати назад, пославшись на неосудний стан емзеесівської прес-алкаше, настільки очевидне всім, що пояснення буде прийнято без будь-яких проблем.

Але обидві версії непереконливі. Пост ДАМа тм був нітрохи не гірший, і не кращий за інші пости, як його самого, так і інших медійних унітазів, що зливають у соцмережі росіянський потік свідомості. Не гірше, ніж пости від імені Медведєва про те, що Джо Байден — "дивний дідусь з деменцією", що керівництво ЄС — "божевільні", а Росія найближчим часом зітре Україну з політичної карти, і нова карта, яку малював точно не Діма Медведєв, до цього допису додавалася. Не гірше, ніж пост російського посольства у Великій Британії про те, що полонених азовців треба всіх перевішати. Не гірша, ніж озвучена в ефірі Соловйова пропозиція голови комітету ДД РФ з оборони Андрія Картаполова, який запропонував відправляти українських дітей, захоплених окупантами, до військових інтернатів Росії без згоди їхніх батьків – тобто відродити винахід Миколи І, сумнозвісні школи кантоністів. Школи ці, заплановані на 90% смертність вихованців, постачали до російської армії абсолютно зламаних нащадків інородців, не тільки євреїв, а й караїмів, поляків, татар, циган – словом, усіх неблагонадійних елементів Російської Імперії, готових заради власного виживання виконати будь-який наказ. Враховуючи повне розлюднення РФ, поява такого закону цілком очікувана, і ніхто не став маскувати цю заяву фантазіями про "злом".

При цьому треба розуміти, що всі мережеві профілі відомих російських персон ведуть професіонали, які проводять задану їм лінію. Про жодні випадкові пости, написані під настрій, у жодному разі не йдеться. Завдання на трансляцію тієї чи іншої думки чи настрою можуть змінюватись, але це завжди саме завдання. Вони продумуються, узгоджуються один з одним, і виконуються людьми, які за це отримують зарплату. Їхні спільні зусилля створюють атмосферу "думок значущих персон" та "поширених точок зору", в якій ми живемо, дихаємо їй, і яка неминуче впливає на реальний розклад думок. Так, дискурс, неприйнятний спочатку, поступово перетворюється спочатку на звичну думку, а потім на схвалювану більшістю практику. Неофіційний характер заяв дозволяє, здебільшого, уникати прямих скандалів, з викриттями фейків, із розбором злочинної суті таких заяв, і з введенням в обговорення реальних думок людей, що могло б порушити ретельно вивірені плани.

За що ж ви Дімку Медведєва?

Очевидно, що вилучення таких постів, як і включення дурня на тему "нас зламали", теж прораховується і планується. Дві можливі причини вилучення були перераховані вище, але у цьому разі вони не проходять. Потрібна третя — і, якщо згадати про те, про які країни йшлося у зниклому дописі, а йшлося про Грузію та Казахстан, які, після періоду покірного обертання на російській орбіті, почали на ній неспокійно крутитися, все легко прораховується і стає на свої місця. ДАМу в цій комбінації була відведена роль ексгібіціоніста в парку, який на мить показав потрібним глядачам свої геніталії, а потім швидко запахнув плащ. Щоправда, геніталії в цьому випадку належать не ДАМу, а Державі Російській. ДАМу дісталася лише роль їхнього демонстратора – мовляв, зараз показав на мить, але якщо не зрозумієте натяку – покажемо як в Україні. Характерно, що пости про Україну, навіть абсолютно відморожені, ніхто в Росії не списує на злом.

А ще вже з далеким прицілом Медведєва явно готують на роль жертви. На той крайній випадок, якщо режим впаде, двійник Путіна разом із справжньою Кабаєвою накладуть на себе руки в бункері, а сам Путін миготить десь у Китаї, Швейцарії чи ОАЄ, але лише миготить, не будучи доступним. Тоді виникне питання: кого посадити на перше місце на лаві підсутних, і Діма Медведєв — дурний, безвольний, готовий співпрацювати з судом та слідством, з міцним іміджем російського фашиста, ініціатора російсько-грузинської війни "08.08.08", чудово підійде на цю роль. Хоча сам він навряд чи підозрює сьогодні, які таланти будуть у ньому тоді відкриті.

    Реклама на dsnews.ua