• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

ЄС розробляє власний закон про "іноземних агентів", – ЗМІ

У Європейському Союзі розпочали роботу над власним законом про "іноземних агентів", який вимагатиме від громадських організацій розкривати свої джерела фінансування з-за меж ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

 "У рамках боротьби із зовнішніми впливами Європейський Союз працює над законом, що примусить недержавні організації, консультаційні агентства та академічні інституції розкривати будь-яке фінансування з-за меж ЄС", — зазначає видання.

Там додають, що наразі підготовка законопроєкту перебуває на ранньому етапі і буде завершена не раніше травня.

При цьому європейський закон про "іноземних агентів" навряд чи буде спрямований проти фізичних осіб, але змусить як комерційні, так і неприбуткові організації розкривати фінансування з-за меж ЄС.

Останнім часом ЄС зіткнувся зі значною кількістю випадків стороннього втручання у внутрішні процеси, пояснюють в Politico, від російських спроб кіберзламу до китайських університетських грантів, покликаних змінити дискурс про права людини.

Як повідомляла "ДС", 7 березня парламент Грузії ухвалив закон "Про прозорість іноземного впливу" у прискореному режимі. Поліція спробувала силою розігнати людей, які протестували проти ухвалення закону.

Тоді глава дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель заявив, що законопроєкт щодо "іногентів", який ухвалив парламент Грузії, суперечить європейським цінностям та ставить під сумнів майбутню інтеграцію країни в ЄС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua