• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Естонія оголосила російського дипломата персоною нон ґрата за підрив конституційного порядку

Міністерство закордонних справ Естонії висилає з країни співробітника посольства Російської Федерації он должен — він має покинути країну до 29 березня

Посольство РФ у Естонії
Посольство РФ у Естонії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті відомства, передає "ДС".

"24 березня Міністерство закордонних справ Естонії викликало повіреного у справах посольства Росії і вручило дипломатичну ноту про оголошення члена дипломатичного персоналу посольства персоною нон ґрата", — зазначили у відомстві.

За даними МЗС, діяльність цієї особи порушила Віденську конвенцію про дипломатичні зносини, і працівник посольства має покинути Естонію до 29 березня.

"Цей дипломат займався прямим і активним підривом безпеки і конституційного порядку Естонії, поширював пропаганду, що виправдовує військові дії Росії, і вносив розкол в естонське суспільство", — заявили в МЗС.

Нагадаємо, відповідно до ухваленого в січні рішення МЗС Естонії, у посольстві РФ у Таллінні з 1 лютого можуть працювати тільки вісім дипломатів і 15 членів адміністративного, технічного та обслуговуючого персоналу. До цього в російському посольстві працювали 21 дипломат і 23 співробітники без дипломатичного статусу.

У МЗС Естонії раніше зазначили, що таким чином забезпечується паритет із кількістю працівників естонського посольства в Москві. Наразі Естонія не має свого посла в Москві, а Росія не має посла в Таллінні.

Як писала "ДС", рем'єр-міністра Естонії Кая Каллас заявила, що країни Північноатлантичного альянсу повинні готуватися до тривалої війни Росії проти України, і з огляду на це державам-членам слід збільшити витрати на оборону.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua