• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

"Це політично вмотивований крок": У ЄС почали здогадуватися, чому Газпром скорочує постачання

Рішення російського Газпрому про скорочення постачання газу до Європи до 20% потужностей газопроводу Північний потік-1 є політично мотивованим і не має технічних підстав

РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, передає "ДС".

"Ми знаємо, що технічних причин для цього немає. Це політично вмотивований крок, і ми маємо бути до цього готові. І саме тому попереджувальне зниження нашого попиту на газ є мудрою стратегією", — сказала вона.

Сімсон очікує, що на сьогоднішній зустрічі міністри енергетики домовляться про надзвичайні правила ЄС, які вимагають обмежити попит на газ.

Також єврокомісар зазначила, що дії Газпрому змушують ЄС готуватися до припинення постачання газу з Росії будь-якої миті.

На тлі скорочення постачання Газпрому ціна на газ у Європі перевищила позначку 1950 доларів за 1000 кубометрів.

Нагадаємо, 10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, нібито необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік".

Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ України закликали владу Канади скасувати це рішення. Світовий конгрес українців подав до суду через рішення уряду.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що це рішення було дуже важким.

8 липня стало відомо, що відремонтована турбіна для газопроводу "Північний потік" була відправлена з Канади до Німеччини.

Пізніше "Газпром" заявив про намір скоротити з 27 липня вдвічі постачання газопроводом "Північний потік-1" через "необхідність ремонту" іншої турбіни на одній із компресорних станцій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua