• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Єврокомісія скоротила термін дії COVID-сертифікатів

Європейська комісія ухвалила рішення обмежити термін дії цифрових COVID-сертифікатів 9 місяцями з дня завершення первинного курсу вакцинації авторизованими в ЄС препаратами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Єврокомісії Крістіан Віганд на брифінгу в Брюсселі, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Європейська комісія сьогодні ухвалила правила щодо цифрових COVID-сертифікатів, які встановлюють їхню силу на період 9 місяців, якщо точніше — 270 днів, з метою забезпечення свободи подорожей у рамках ЄС. Певний та єдиний період дії сертифікатів вакцинації гарантує кращу координацію у забезпеченні свободи руху, що важливо для нормального функціонування спільного ринку", — наголосив представник ЄК.

За його словами, Єврокомісія також запровадила нові правила кодування сертифікатів вакцинації. Це має забезпечити відмінність сертифікатів і документів, що видаються після первинного курсу вакцинації та документів, що засвідчують отримання додаткової, "бустерної" дози вакцини.

Нові правила почнуть діяти з 1 лютого 2022 року. На практиці це означає, що системи електронного розпізнавання позначатимуть як "прострочені" сертифікати, що свідчать про завершення первинного курсу вакцинації за 9 місяців до дати поїздки. Країнам-членам рекомендується вжити всіх необхідних заходів для бустерної вакцинації.

Нагадаємо, рішення про запровадження третьої дози вакцини від коронавірусу в Україні прийматиметься цього тижня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua