• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Європарламент прийняв резолюцію по Саакашвілі

Європейський парламент 15 лютого ухвалив резолюцію із закликом до влади Грузії відпустити на лікування за кордон колишнього президента країни Міхеіла Саакашвілі, який відбуває покарання в грузинській в'язниці з жовтня 2021 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У документі Європарламент висловлює серйозну стурбованість погіршенням стану здоров’я Саакашвілі, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Відзначаючи повідомлення про його різку втрату ваги та припущення, що він міг постраждати від отруєння важкими металами під час ув’язнення, депутати Європарламенту закликають грузинську владу звільнити пана Саакашвілі та дозволити йому отримати належне лікування за кордоном", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що парламентарі також закликали президентку Саломе Зурабішвілі скористатися своїм конституційним правом і помилувати Саакашвілі. Депутати ЄП нагадали грузинській владі, що вона зобов’язана забезпечити здоров'я та благополуччя Саакашвілі, надати йому належне лікування та поважати його права та особисту гідність відповідно до конституції країни та міжнародних зобов’язань.

Крім того, резолюція підкреслює фундаментальну роль, яку проросійський олігарх Бідзіна Іванішвілі відіграв у триваючому утриманні Саакашвілі під вартою "в рамках особистої вендети". Таким чином, парламент повторює свій заклик до Ради ЄС та демократичних партнерів розглянути можливість запровадження санкцій проти Іванішвілі за його роль у "погіршенні політичного процесу в Грузії".

Нагадаємо, 1 лютого уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець закликав керівництво Грузії допустити його до колишнього президента країни Міхеіла Саакашвілі, який є громадянином України і зараз перебуває у грузинській в'язниці.

Як писала "ДС", 2 лютого МЗС України назвало психологічним і фізичним насильством дії грузинської влади по відношенню до Саакашвілі, закликало Грузію припинити тортури і передати засудженого Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua