• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Європарламент закликав оголосити посла КНР у Франції персоною нон грата

Близько 80 депутатів Європарламенту надіслали листа очільниці міністерства закордонних справ Франції Катрін Колонні з закликом оголосити персоною нон ґрата посла Китаю Лу Шайе за його сумніви щодо суверенітету пострадянських держав та приналежності Криму Україні

Лу Шайе
Лу Шайе
Реклама на dsnews.ua

Відповідний Лист євродепутатів опублікувало видання Le Monde, передає "ДС".

"Китай чи якась інша країна не має права поставити під сумнів суверенітет інших. Це глибока образа історії, культури та принципової цілісності відповідних націй, зауваження посла спрямовані на підрив фундаментальних принципів, на яких засновані передбачувані дипломатичні відносини. Суверенітет – це не дипломатична іграшка, а фундаментальний елемент міжнародних відносин, міжнародного права та Статуту Організації Об'єднаних Націй", – йдеться у листі.

Також депутати наголосили, що демократичний світ має надіслати "недвозначний сигнал" авторитарним країнам у той час, коли в Європі триває війна РФ проти територіальної цілісності України.

Нагадаємо, 22 квітня посол Китаю у Франції Лу Шайе заявив, що колишні радянські країни не мають статусу в міжнародному праві. Також, на думку китайського дипломата, Крим був "російським спочатку".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua