• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Фінляндія зміцнюватиме "паркан" на кордоні з Росією: подробиці

Законопроєкт про суттєве зміцнення огорожі на кордоні Фінляндії з РФ, підтриманий фінським парламентом 7 липня, підвищить спроможність прикордонників реагувати на загрози

Фінляндія зміцнить кордон з РФ
Фінляндія зміцнить кордон з Росією
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Guardian, передає "ДС".

"Остерігаючись, що Москва може використати міграцію для чинення політичного тиску, нові законодавчі зміни полегшують зведення міцніших загорож на фінському східному кордоні з Росією 1300 км завдовжки", — пише видання.

Як розповіла старша радниця міністра внутрішніх справ Фінляндії Анне Іханус, законодавчі зміни мають на меті "підвищити операційну спроможність прикордонників реагувати на гібридні загрози".

"Війна в Україні доклалася до нагальності вирішити це питання", — додала вона.

Наразі фінський кордон захищено головним чином легкими дерев'яними парканами, які встановили, щоб обмежити пересування худоби.

"Найімовірніше, паркан не закриє усю протяжність східного кордону, натомість зосередившись на найбільш важливих районах", — каже голова юридичного департаменту прикордонної служби Фінляндії Санна Пало.

Новий закон також дає змогу закривати прикордонні пункти пропуску та зосереджувати шукачів притулку у певних зонах, якщо відбудеться масова спроба прориву кордону.

Як писала "ДС", парламент Фінляндії 7 липня затвердив законопроєкт, який дозволить зводити загородження на кордоні з Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua