• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Фінляндія вирішила заборонити в'їзд російських туристів

Після оголошення "часткової мобілізації" у Росії Фінляндія ухвалила рішення щодо необхідності введення національних заходів щодо недопущення в'їзду в країну російських туристів

Прапор Фінляндії
Прапор Фінляндії
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на пресконференції в Нью-Йорку міністр закордонних справ Пекка Хаавісто, передає "ДС" із посиланням на Iltalehti.

"Сьогодні ми вирішили розпочати підготовку національного рішення про те, як ми можемо обмежити або повністю запобігти цьому туристичному потоку", — сказав глава дипвідомства.

За його словами, таке рішення може бути оформлене у вигляді закону, який буде ухвалено дуже швидко. За словами Хаавісто, зараз експерти з різних міністерств під керівництвом МЗС вивчають це питання, і парламент має розглянути його у стислі терміни.

"Фінляндія не хоче бути транзитною країною, навіть для власників шенгенських віз, які видаються іншими країнами, тепер ми хочемо взяти під контроль цей потік", — зазначив міністр.

Хаавісто також запитали, чи російські туристи становлять загрозу безпеці.

"Це обговорювалося в ЄС. Фінляндія виклала позицію, згідно з якою звичайна людина, яка подорожує з метою туризму, не становить загрози безпеці, але тут є моральний, етичний принцип. У цій ситуації (війни в Україні — ДС) ми не хочемо приймати туристів чи якимось чином або збільшувати туризм", — заявив він.

Чиновник висловив думку, що не може бути жодних етичних підстав для того, щоб у час, коли Росія веде війну проти України, росіяни продовжували їздити у відпустку до Фінляндії чи інших частин Європи.

Нагадаємо, 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію. Під час своєї промови господар Кремля також погрожував використанням ядерної зброї.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що всього під час часткової мобілізації до РФ мають призвати 300 тисяч резервістів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua