• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

FT: У Росії не залишилося безпечних зон після "бавовни" на аеродромах, Україна може дістати до Сибіру

Ударами російських стратегічних аеродромів Україна продемонструвала, що може вражати далекі цілі без залучення західної зброї. Ця операція також показала, що у Росії не залишилося безпечних зон

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Financial Times, передає "ДС".

Представники українського міністерства оборони та аналітики заявили, що удари по аеродромах є частиною нової тактики, спрямованої на те, щоб зірвати російське військове планування.

"Атаки повторюються. У нас немає обмежень щодо дальності, і незабаром ми зможемо вразити всі цілі на території Росії, у тому числі в Сибіру", — сказав на умовах анонімності радник уряду України з питань оборони.

Видання зазначає, що Україна публічно не взяла на себе відповідальність за удари і багато деталей залишаються секретними, що також характерне для інших операцій Києва, зокрема атака на базу РФ у Севастополі. Але що відрізняє останні удари України від інших, то це їхня дальність і те, що вони пробили російську систему ППО, вразивши стратегічні військові бази, які раніше вважалися невразливими.

Аналітики вважають, що одним із довгостроковим результатом атак може стати розосередження Росією своїх літаків усередині країни, що допоможе захистити їх від нових атак, але ускладнить операції за їх участю.

"Ці атаки… безумовно, зроблять росіян менш впевненими… Їм доведеться подумати про те, як розподіляти військове майно та забезпечувати його безпеку", — сказав представник західного міністерства оборони, додавши, що "росіяни сумніватимуться у своїй здатності захищати свої стратегічні об'єкти країни".

Нагадаємо, 5 грудня Міністерство оборони Росії підтвердило завдання ударів по аеродромах "Дягілєво" та "Енгельс".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua